Jemný Detoxikační Plán Jak Zůstat Zdravý

zdravý člověk

Cílem jemný detoxikace je podpora funkcí trávicího traktu a tvorbu a uvolňování žluči, stejně jako jiné trávicí sekrety a zároveň minimalizovat zánět. Jemná detoxikace je nejúčinnější, pokud se provádí v průběhu několika týdnů až měsíců. Jak uvidíte ukazatele níže, je to přístup, které mohou být začleněny do své normální den-to-denní rutiny.

Získat dostatek spánku. Spánek je nezbytný pro obnovu trávicí funkci. Plus, některé zažívací funkce jsou nejvíce aktivní během spánku.

Začněte každý jídlo s malou sklenici vody s squeeze citronu. Kyselou chuť citronu stimuluje receptory kyselé chuti na jazyku, který zase stimuluje chuťové nervy a pak vagus. Vagus je hlavní nerv, který změní zažívací funkce a vede to dál.

Jíst pomalu, uvolněně. Důkladně žvýkat a vychutnat si vůni a chuť potravin; to stimuluje nervy, které vyvolávají zažívací funkce.

Nemíchejte kapaliny s jídlem. Aby vaše žaludku a slinivky trávení potravy bez ředění trávicích enzymů s příliš mnoho tekutiny. Přičemž doušky tekutiny s jídlem nebude problematické, ale vyhnout pití velkého množství nápojů, jakmile jste začali jíst.

Vyhněte zpracované, chemicky naloženého potraviny, které vyžadují další detoxikaci.

Vyhněte se rafinovaný cukr a potraviny, které obsahují jednoduché cukry snížit zánětlivý potenciál a zátěž na játra a slinivky břišní.

Jíst více zeleniny, ovoce, celá zrna, semena, ořechy a libové maso a ryby, jako jsou dodávky koncentrovaných živin, čímž se sníží nároky na trávicí systém a detoxikaci cesty.

Zdůrazněte potraviny, které přirozeně stimulují a podporují detoxikaci jater a žlučových toku, včetně řepa, česnek, cibule, pastinák, tmavé listové zeleniny, a dokonce i organické jater.

Pokud máte sklon k zácpě, přidejte každodenní porce ovesné otruby nebo lněné moučky.

Zvažte kvalitní multivitamin a esenciální mastné kyseliny doplněk poskytovat živiny nezbytné pro trávení a detoxikaci.

Získat jemný – středně-intenzita cvičení denně. Každodenní strečink také zlepšení toku krve a lymfy v celém těle a podpora optimální funkce jater a minimalizovat zácpa.

Najít pohodové a radostné činnosti, které dělat každý den, dobrou náladu, zlepšuje trávení, stejně jako trvalé špatné nálady může způsobit mnoho zažívací těžkosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *